KIZLIK ZARI DİKİMİ

  Kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikilmesi  istemi çok eski zamanlardan beri talep gören bir işlemdir.Ankara'daki kliniğimizde de bu sebeple başvuran hastalarımız sorunsuz hizmet alabilmektedir.Kızlık zarı muayenesi Ankara fiyatları için kliniğimiz aramanızı daha sonra kızlık zari dikimi teknikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiyi almak için ziyaretinizi beklerim.

Kızlık zarının yerleşimi gereği vajenin hemen girişinde dıştan bakıldığında ise 1.5-2 cm içeride olması kişinin kendisinin net olarak görmesine engel olmaktadır.Bekaretin önemli olduğu bizim ki gibi toplumlarda kızlık zarınn evlilk öncesi yırtılma ihtimali aileleri ve genç kızları tedirgin etmektedir. 

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?
Kızlık zarı muayenesi bir jinekolog tarafından jinekolojik muayene masasında yapılır. Hasta uygun pozisyona alındıktan sonra her iki labiumlar (dudakcıklar) aralanarak kızlık zarının yapısı ve zedelenip zedelenmediği gözlemlenebilir. Kolay kısa ve ağrısız bir muayenedir.Kızlık zarı muayenesinde zar asla zarar görmez.

Kızlık Zarı Nasıl Dikiliyor?
Kızlık zarı bir kere zarar görmüş kadınlar bundan dolayı rahatsızlık duyduklarında zarın tekrar onarımını talep edebilmektedir.Zedelenmenin çok kısa süre önce ya da 1 haftadan uzun bir süre önce olması cerrahi yaklaşımı ve tekniği değiştirmektedir.Ayrıca hastalar kısa süre de etki istediklerinde geçici kızlık zarı onarımı ya da uzun süreli onarm 
istediklerinde kalıcı kızlık zarı onarımı yapılmaktadır.

Kızlık Zarının Yapısı Nasıldır?
Kızlık zarı (himen) bir mukozal katlantı olup vajen girişinde yaklaşı 1.5-2 cm içeride kulak memesinden biraz daha ince bir yapıya sahiptir.
Kızlık zarı vajen girişini çepe çevre saran ortası boşluklu bir halka gibidir. Ortasında ki boşluk adet kanamasının dışarı çıkmasını sağlarken nadiren bu boşluğun olmaması " imperfore himen"  dediğimiz adet kanının dışarıya akamadığı bir probleme yol açar ki bu durumda kızlık zarının cerrahi olarak açılması gerekecektir.Kızlık zarının anatomisi kişisel farklıklıklar da gösterebilmektedir, tuzluk gibi delikli yada ortasından perde ile ikiye ayrılan yapıda olabilmektedir.Vajenin esnek yapısına uygun olarak kızlık zarının da esnek bir yapısı vardır.Bu da ilşki sırasında penisin vajene rahatça girmesini sağlamaktadır.

İlk ilişkide Kanama Neden Olur?
Kızlık zarı ilk ilişkide genellikle deneyimsizliğe bağlı kendini sıkmaya da paralel  olarak penisin vajene girmesi ile biraz yırtılır ve buna bağlı şiddetli olmayan çok az bir kanama olur.Kanama şiddetli ise vajende de yırtılma olmuş olabilir ve bir jinekoloğa görünmek gerekir.Ancak bazen gerek kızlık zarının esnekliği ve yapısı gerekse ilişkide rahat olabilmeye bağlı olarak kanama hiç olmaya da bilir.bu kadınlarda kanamanın olmayışı bekaretin daha önce zedelendiği anlamına gelmemektedir.

Zar Bozulduğunda Kanama Nasıl Olur?

Kızlık zarı bozulduğunda kanama zarın yapısına göre değişkmekle birlikte genellikle az miktarda kırmızı renkli ve kısa süreli bir kanamadır.Halk arasında anlatılan aşırı kanamalar normalde beklenmez varsa vajen mukozasında da yırtılma olabileceğini işaret eder. Bazen ertesi günde de az az kanama devam eder, bu sırada tekrar bir ilşki olursa kanama süresi uzayabilir.

Kızlık Zarının Geçici Onarımı Nasıl ve Ne Zaman Yapılmaktadır?
kızlık zarı geçici olarak diklidğinde bir kaç gün içinde ilişki olursa kanama sağlamaktadır.Ancak işlemin üzerinden 1hafta veya daha fazla vakit geçerse kanama sağlanamamaktadır.İşlem muayenehane koşullarında bölgenin uyuşturulmasından sonra dikiş atılması suretiyle kısa sürede yapılabilmektedir.Genel anestezi ile uyutmaya gerek kalmamaktadır.

Kızlık Zarının Kalıcı Onarımı Nasıl ve Ne Zaman Yapılmaktadır?
Geçici işlemden farklı olarak kalıcı işlemde vajenden flep çevrilerek kızlık zarında kalıcı bir bütünlük oluşturmaya yönelik bir işlem gerçekleştirilir.Genellikle anestezi altında yapılması tercih edilen biraz daha uzun bir işlemdir.Operasyon sonrasında iyi bir iyileşme de sağlanabilirse doku bütünlüğü yeniden kazanılmış olur. Hasta işlem yapıldığı aynı gün günlük hayatınadevam edebilmekte özel bir yatak istirahati gerekmemektedir.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadardır?
İşlemin geçici ve ya kalıcı olamsına göre değişmekle birlikte muayenehanemizi 7/24 arayarak bilgi almanız mümkündür.

Kızlık Zarı Onarımı Dışarıdan Anlaşılır mı?
İşlem son derece ince sütür materyali kullanılarak yapılır ve jinekolojik muayene yapılmadığı sürece anlaşılamaz.İyileşme tamamlandıktan sonra ise hiç bir koşulda anlaşılması mümkün değildir.

Kızlık Zarı Onarımının İyi İyişlemesi İçin Ne Yapmalıyım?
Hassas  ve enfeksiyonlara açık bir bölge olması nedeniyle operasyon sonrası bölgenin temiz ve kuru tutulması ve gerilmeye bağlı açılmaları önemek için spor ve aşırı fizksel aktiviteden kaçınılması, dar travma yaratacak kıyafetlerden kaçınılması  önemlidir.Bunların haricinde doktorunuzun önereceği bakım önlemlerine de harfiyen uymak yetelidir.